Beypazarı Et ve Et Ürünleri

Beypazarı Et ve Et Ürünleri

Kasap ürünleri denince akla ilk gelen et ürünleridir. Et ürünleri de kendi içinde sınıflara ayrılır. Bununla birlikte et, protein kaynağı bir besindir. Demir, çinko, B vitaminleri ve A vitaminlerince zengindir. Et tüketimi düzenli aralıklarla olmalı ve çok yağlı et tüketiminden sakınılmalıdır. Protein kaynağı et; büyümemizde, dokularımızda, sinir ve sindirim sisteminde büyük rol oynar. Doymuş yağ kaynağı olan et, kalp sağlığına da faydalıdır. Kırmızı et dediğimiz küçükbaş ve büyükbaşlardan elde edilen et ve et ürünleri de ayrı bir başlık ve uzun bir konudur.

 

Et ve Et Ürünleri

Kırmızı et olarak bilinen etler; kuşbaşı, pirzola, döş, bonfile ve birçok seçeneği olan et çok lezzetli ve bir o kadar şifa kaynağıdır. Birçok pişirme yöntemi ve tüketilmesi vücut için gerekli olan etlerin asıl bilinmesi gereken yeri hayvanın sağlıklı olup olmamasıdır. Veteriner kontrolünde kesim yapılan ve denetimli etler sağlık açısından çok önemlidir. Bu tür etleri içiniz rahatlıkla yiyebilirsiniz. Ama çeşitli hastalık taşıyan ve sağlıksız hayvanın etini yemek çok tehlikelidir.

 

Barsak paraziti, salmonella, kuduz, tüberküloz, şarbon ve deli dana gibi birçok hastalık taşıyabilirler. Bu tür hastalık taşıyan hayvanların eti yenildiğinde insana da bulaşır ve ölümle sonuçlanabilir. Bu sebeple ilk önce kesim yapılacak hayvanın sağlıklı bir hayvan olması en önemli maddedir. Kuzu eti, koyun eti, dana eti ve sığır eti vb. hayvanların etleri farklı lezzetlere ve pişirme tekniklerine sahip olduğu da unutulmamalıdır.

 

Bunun yanında etlerden elde edilen salam, sosis ve sucuk gibi ürünlerinde tüketilirken hangi hayvandan ve hangi koşullardan yapıldığını araştırmak gerekir. Sucuk gibi ürünlerin kasaplardan ve doğal yollarla yapılmış ürünler olması da sağlık açısından önemlidir. Bu ürünlerin tüketimi de sağlığa faydalı olmakla birlikte fazla tüketimden kaçınılmalıdır. Yüksek yağ oranı sebebi ile fazla tüketim sağlığa zararlı etki edebilir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Kasap ürünleri denince akla ilk gelen et ürünleridir. Et ür&uum

Doğal ürünler hakkında herhangi bir katkı maddesi, kimyasal ürünler

Şarküteri ürünleri içerisinde pastırma, sucuk ya

Yorumlar

Yiğit E.

En özel ve en taze etleri alabileceğiniz bir mekan,mangalı ürünleri ve sucuğunu tavsiye ederim

5 Yıldız

Resul K.

Harika hizmet özellikle hijyen ve temizlik çok güzel ürünleri çok kaliteli çok memnunuz.

5 Yıldız